مشاوره روانشناسی

روانشناسی

افرادی که میگرن را تجربه می‌کنند اغلب از نور دوری می‌کنند و در تاریکی آرامش پیدا می‌کنند . یک مطالعه جدید به رهبری محققان در مرکز پزشکی بث اسرائیل , ارتباط ناشناخته پیشین بین سلول‌های عصبی حساس به نور را در چشم و مرکز مغز آشکار کرده‌است که حالت و میزبان پارامترهای فیزیکی مانند ضربان قلب , تنگی نفس , خستگی , ازدحام و تهوع را تنظیم می‌کند . یافته‌ها , که توضیح می‌دهند چگونه نور می‌تواند احساسات منفی و احساسات ناخوشایند جسمانی را که اغلب همراه میگرن است , القا کند, در جلسات آکادمی ملی علوم به صورت آنلاین منتشر شد .
در حین مطالعه اثرات رنگ بر شدت سردرد , متوجه شدیم که برخی از بیماران حتی وقتی سردرد خود را بدتر نمی‌کنند , احساس ناراحتی می‌کنند . " ما متوجه شدیم که قرار گرفتن در معرض رنگ‌های مختلف نور باعث می‌شود که بیماران تجربه میگرن را تجربه کنند . این بیماران همچنین احساس ناراحتی جسمانی از جمله تنگی نفس , تنگی نفس , عصبانیت و تهوع را گزارش کردند . "
همکاران و همکارانش نوره‌ای رنگی متفاوتی را به افرادی نشان دادند که اغلب میگرن و افرادی که هرگز میگرن ندیده بودند را تجربه می‌کردند و از آن‌ها خواسته بودند تا آنچه را که تجربه کرده‌اند توصیف کنند . اثرات نور و رنگ سه بار تست شدند : یک‌بار برای کسانی که هرگز میگرن و دو بار برای بیماران با میگرن تجربه نمی‌کنند - - یک‌بار در حین حمله و زمانی بین حملات .
محققان دریافتند که تمام رنگ‌های نور , در طول و بین حملات , احساسات فیزیولوژیکی ناخوشایند در بیماران را تحریک می‌کنند . علاوه بر این, مبتلایان به میگرن پاسخ‌های احساسی شدیدی مانند عصبانیت , عصبانیت , ناامیدی , افسردگی , اضطراب و ترس در هنگام مواجهه با همه رنگ‌های روشن به جز سبز را گزارش کردند . شرکت کنندگانی که از میگرن رنج نمی‌برند در زمان مواجهه با هر رنگ نور واکنش فیزیولوژیکی قوی را گزارش ندادند , اما آن‌ها گزارش کردند که تمام رنگ‌های نور , احساسات خوشایندی را برانگیخته است .
جمعه علیف گفت : " این یافته‌ها شرح کاره‌ای قبلی مبتلایان به میگرن کور در یک مطالعه قبلی را توضیح دادند . " ما متوجه شدیم که نور شدت سردرد را در شرکت کنندگانی که نور را درک می‌کنند وخیم‌تر کرده اما به عنوان نتیجه از دست دادن میله‌ها و مخروط‌ها مشاهده نشده اند, اما در آن‌هایی که فاقد درک نور هستند به خاطر انحطاط عصب اپتیک . این امر نشان می‌دهد که ارسال سیگنال از چشم به مغز , نقشی حیاتی در ناراحتی ناشی از میگرن دارد . "
در یک آزمایش پیش از بالینی با موش‌های سوری , رودریگو مندز , محقق , محقق و استادیار دانشکده پزشکی هاروارد , پیش از این, ارتباطات ناشناخته بین سلول‌های عصبی در شبکیه را مشخص کرد - - پشتی که در آن نور کشف می‌شود - - و نورون‌ها به مناطقی از مغز گسترش می‌یابند که پاسخ‌های فیزیولوژیکی , خودکار , درون‌ریز و عاطفی را به تغییرات در محیط خارجی تنظیم می‌کنند .
" ما اکنون توضیح فیزیکی برای اینکه چرا بیماران میگرن واکنش‌های منفی به نور دارند , داریم . " " و اکنون در حال کار بر روی راه‌هایی برای استفاده از این اطلاعات در امید به این است که به زودی مبتلایان به میگرن قادر به اجتناب از نه تنها درد , بلکه احساسات منفی و ناراحتی جسمی که نور برای آن‌ها ایجاد می‌کند , باشند . "
یافته‌ها : شدت سردرد میگرنی با نور آبی , قرمز , کهربایی و سفید افزایش و با طول‌موج مشخصی از نور سبز کاهش می‌یابد . آن‌ها کشف کردند که این نور سبز , نورون‌ها را در شبکیه و مغز به میزان کمتری نسبت به نوره‌ای آبی‌رنگ , قرمز , کهربایی و سفید فعال می‌کند , و بنابراین کم‌تر باعث تحریک پاسخ‌های فیزیولوژیکی , خودکار , درون‌ریز و احساسی مبتلایان می‌شود .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 14:58  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]