مشاوره روانشناسی

روانشناسی

پزشکی از راه دور ممکن است به عنوان فردی موثر واقع شود
منبع :
آکادمی علوم اعصاب آمریکا
خلاصه :
طبق یک مطالعه , برای افراد مبتلا به سردرد , دیدن نورولوژیست به وسیله ویدئو برای درمان ممکن است به اندازه یک بازدید شخصی موثر باشد .
براساس مطالعه‌ای که در ماه ژوئن منتشر شد , مجله پزشکی آکادمی علوم اعصاب آمریکا گفت : برای افرادی که سردرد دارند, دیدن نورولوژیست به وسیله ویدیو ممکن است به اندازه یک بازدید شخصی موثر باشد .
کای i , نویسنده تحقیق , می‌گوید : " سردرد شایع‌ترین اختلال نورولوژیک است , اما اغلب تشخیص داده نمی‌شود و یا مردم درمان مناسبی دریافت نمی‌کنند . " muller , md , از دانشگاه قطبی در نروژ . فن‌آوری جدید برای تشخیص و درمان مردم از راه دور در دسترس است , اما مطالعات اندکی به این موضوع پرداخته‌اند که آیا این فن‌آوری برای افراد مبتلا به سردرد موثر است . "
در این مطالعه بیماران مبتلا به سردردهای غیر حاد یا سردردها دخالت داشتند که به تدریج به پزشک مراقبت‌های اولیه مراجعه کرده بودند . نیمی از شرکت کنندگان در آن زمان از یک متخصص اعصاب در بیمارستانی در شمال نروژ دیدن کردند . نیمه دیگر به بیمارستان آمده بود, اما متوجه شد که نورولوژیست ها در کنفرانس ویدیویی حضور دارند. شرکت کنندگان پرسشنامه‌ها را در مورد تاثیر سردردها در زندگی روزمره و میزان درد بعد از سه ماه و یک سال تکمیل کردند .
محققان از پزشکی از راه دور و کسانی که ویزیت اداری سنتی داشتند , هیچ تفاوتی نداشتند .
این مطالعه نشان داد که نوع جدید درمان از لحاظ بالینی بدتر از نوع درمان نیست .
محققان برای ارزیابی ایمنی استفاده از پزشکی از راه دور , به این موضوع پرداختند که آیا شرکت کنندگان یک سال پس از این دیدار دچار سردرد ثانویه شده‌اند یا خیر. سردرد ثانویه سردرد است که نشانه بیماری یا بیماری زمینه‌ای دیگر است .
مولر گفت : " ما می‌خواستیم مطمئن شویم که متخصصین اعصاب فاقد هر بیماری زمینه‌ای بودند که باعث ایجاد سردرد می‌شدند , اما تنها یک نفر در هر گروه سردرد ثانویه داشت , بنابراین تفاوتی در تشخیص و درمان وجود نداشت . "
محققان تخمین زدند که در هر مشاوره‌های پزشکی از راه دور , تشخیص سردرد ثانویه از بین می‌رود .
مولر گفت : " شمال نروژ یک منطقه وسیع را پوشش می‌دهد و کوه‌ها , دره‌ها و کوه‌ها در بسیاری از مکان‌های پر جمعیت پراکنده شده‌اند , بنابراین سفر به دیدن یک دکتر می‌تواند سنگین و پرهزینه باشد . " اما پزشکی از راه دور ممکن است برای مردم سراسر جهان که مبتلا به سردرد هستند و تمایل به دیدن یک متخصص بدون دردسر و دردسر اضافی داشته باشد , ارزشمند باشد . "
مولر اظهار داشت که اگر همه شرکت کنندگان به بیمارستان بیایند , شرایط مطالعه کم‌تر واقع می‌شود . او گفت که نقاط ضعف دیگر این مطالعه نبود گروه پلاسبو و کور کننده بود , اما پیاده‌سازی آن مشکل است .
هر دو بیش از حد به میگرن وابسته بودند .
منبع :
آکادمی علوم اعصاب آمریکا
خلاصه :
هر دو چاقی و کم‌وزنی با افزایش خطر برای میگرن مرتبط هستند . تمام مطالعات در دسترس بر روی شاخص توده بدنی و میگرن انجام شد.

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 14:59  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]