مشاوره روانشناسی

روانشناسی

هر دو چاقی و کم‌وزنی با خطر افزایش خطر برای میگرن مرتبط هستند .
تمام مطالعات در دسترس بر روی شاخص توده بدنی و میگرن انجام شد. ب . لی مک گری , رئیس دانشکده پزشکی جانز هاپکینز و عضو آکادمی علوم اعصاب آمریکا . تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا تلاش‌ها برای کمک به افراد از دست دادن یا افزایش وزن می‌تواند خطر میگرن را کاهش دهد یا خیر , مورد نیاز است . "
تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از نرم‌افزار spss انجام شد . زمانی که محققان تمام نتایج را جمع‌آوری کردند و برای سن و جنس تنظیم شدند, متوجه شدند که افراد چاق دچار میگرن بیش از افراد با وزن طبیعی هستند . افرادی که کم‌وزنی بودند به احتمال زیاد دچار میگرن بودند .
چاقی به عنوان شاخص توده بدنی بالاتر یا بالاتر تعریف شد . کم‌وزنی به عنوان شاخص توده بدنی در نظر گرفته شد .
به طور خلاصه , خطر بین چاقی و میگرن در حد متوسط و مشابه با پیوند بین میگرن و اختلالات دو قطبی و بیماری‌های ایسکمیک قلب است , که در آن بخشی از قلب به اندازه کافی خون دریافت نمی‌کند .
سن و جنس از متغیرهای مهم در ارتباط بین شاخص توده بدنی و میگرن بودند . او گفت : " این امر منطقی است چون خطر ناشی از چاقی و خطر میگرن در زنان و مردان و در افراد جوان‌تر و مسن متفاوت است . " هم چنین خطر ابتلا به چاقی و بروز میگرن در زنان و جوانان شایع‌تر است . "
او ادامه داد , " روشن نیست که چگونه ترکیب بدن می‌تواند میگرن را تحت‌تاثیر قرار دهد. بافت چربی یا بافت چربی , طیف وسیعی از مولکول‌های ترشح می‌کند که می‌تواند در توسعه یا تریگر کردن میگرن نقش ایفا کند . همچنین ممکن است عوامل دیگری مانند تغییر در فعالیت فیزیکی , داروها یا شرایط دیگر مانند افسردگی در رابطه بین میگرن و ترکیب بدن نقش داشته باشند . "
محدودیت‌های فراتحلیل شامل آن است که برای نیمی از مطالعات , افراد مبتلا به میگرن و بیش از نیمی از مطالعات خود شاخص توده بدنی خود را گزارش کرده‌اند .
سطوح دوپامین در حین حملات میگرن , اسکن مغزی
منبع :
دانشگاه میشیگان
خلاصه :
محققان با استفاده از اسکن pet در مغز نشان دادند که دوپامین در زمان‌های مختلف دچار سردرد میگرن می‌شود .
با استفاده از اسکن pet در مغز , محققان دانشگاه میشیگان نشان دادند که دوپامین در زمان‌های مختلف دچار سردرد میگرن می‌شود .
این می‌تواند به دانشمندان در درک بهتر درمان‌های مبتنی بر دوپامین برای میگرن و نیز رفتار بیمار در طول حمله کمک کند .
الکس سالموند , استادیار دانشکده دندان‌پزشکی و مرکز رشد و توسعه انسانی در دانشگاه میشیگان می‌گوید : ارتباط بین دوپامین و میگرن مدت‌ها است که به خوبی شناخته‌نشده است .
دوپامین - - گاهی اوقات به عنوان انتقال‌دهنده عصبی خوب مغز نامیده می‌شود - به تنظیم هیجان , انگیزش و درک حسی کمک می‌کند .
پزشکان و اتاق‌های اورژانس اغلب بیماران مبتلا به میگرن به بیماران مبتلا به میگرن می‌دهند .
آندوسکوپی و همکارانش اندازه‌های مختلف فعالیت مغزی و سطوح دوپامین هشت بیمار مبتلا به میگرن و هشت بیمار سالم را در حین حملات میگرنی و بین سردرد گرفتند . آن‌ها مطالعه کنندگان را با و بدون سردرد و همچنین مبتلایان به مبتلایان سالم مقایسه کردند .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:00  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]