مشاوره روانشناسی

روانشناسی

زمانی که بیماران میگرن بین سردرد قرار داشتند , سطح دوپامین آن‌ها ثابت و حتی به عنوان بیماران سالم بود . اما در طول حمله , سطح دوپامین بیماران میگرنی به طور معنی‌داری کاهش یافت .
کنت کیسی , استاد بازنشسته دانشگاه علوم اعصاب , گفت : " دوپامین یکی از انتقال‌دهنده‌های عصبی اصلی کنترل‌کننده حساسیت حسی است . " بنابراین یک قطره در دوپامین می‌تواند حساسیت حسی را افزایش دهد به طوری که علایم حسی بدون درد یا حسی از پوست , ماهیچه و رگ‌های خونی ممکن است دردناک شوند . "
کیسی می‌گوید این فرضیه این فرضیه را تایید می‌کند که میگرن یک اختلال دوره‌ای است که توسط حساسیت حسی مشخص می‌شود که در طی آن نور , صدا و بو ممکن است به صورت غیر عادی قوی شوند .
مک گری می‌گوید هنگامی که بیمارانی که در طول حملات میگرنی خود استراحت می‌کردند شگفت‌زده شده بود .
این وضعیت در بیماران مبتلا به درد مزمن , آلودینیای مکانیکی نامیده می‌شود . گفته می‌شود که افزایش ناگهانی در دوپامین احتمالا ً یک واکنش مخالف نسبت به تحریکات محیطی است .
این نوسانات کوچک تنها یک بهبودی نسبی در دوپامین بود , اما درد را بدتر کرد زیرا گیرنده‌های دوپامین به شدت به آن حساس بودند و حتی یک بهبودی کوچک باعث تهوع , استفراغ و سایر علایم مرتبط با میگرن می‌شود .
وی علاوه بر درد میگرن می‌گوید که کاهش دوپامین در کل می‌تواند برخی از انزوا و عقب‌نشینی مبتلایان به میگرن در طول حمله را توضیح دهد .
او گفت : " این کاهش دوپامین و نوسانات در طول حمله میگرن , مغز شما است که به شما می‌گوید که چیزی به خوبی در حال رفتن نیست و شما به زمان نیاز دارید تا با وادار کردن شما به پایین رفتن , به یک اتاق تاریک بروید و از هر نوع تحریک , دوری کنید . "
بزرگسالان مبتلا به میگرن شیوع اختلال اضطراب فراگیر را سه برابر کرده‌اند.
منبع :
دانشگاه تورنتو
خلاصه :
براساس یک مطالعه جدید , اختلال اضطراب فراگیر در میان بزرگسالان شایع‌تر از میگرن است . بسیاری از افراد مبتلا به میگرن دردی دارند که از برخی فعالیت‌های روزانه پیش‌گیری می‌کنند و در مدیریت مسئولیت‌های خانواده خود مشکلاتی دارند .
اختلال اضطراب فراگیر در بزرگسالان شایع‌تر از مبتلایان به میگرن است . براساس مطالعه جدیدی از محققان دانشگاه تورنتو .
این مطالعه که این ماه در مجله سردرد ژورنال منتشر شد , عوامل احتمالی مرتبط با میگرن و اختلالات اضطرابی را مشخص کرد . در سال گذشته , پروفسور از مه فولر - تامسون , استاد دانشکده روانشناسی و مدیر موسسه مطالعات اجتماعی تورنتو , توضیح می‌دهد : " این ارتباط بین میگرن و اختلالات اضطراب عمومی در سال گذشته تا حدی با شیوع بالای درده‌ای مزمن ناتوان‌کننده ( 57 / 57 % ) و مشکلات در مدیریت مسئولیت‌های خانگی ( 53 % ) در میان مبتلایان به میگرن توضیح داده شد . "
او افزود : " ما تعجب نکردیم که درد مزمن نقش مهمی در ارتباط بین میگرن و اختلالات اضطراب فراگیر داشته‌است . طبیعت غیرقابل‌پیش‌بینی و غیرقابل‌کنترل درد میگرن می‌تواند بسیار اضطراب ایجاد کند چون اغلب با خانواده درگیر می‌شود و مسئولیت‌های کاری را با هیچ هشداری نمی‌دهد . "

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:01  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]