مشاوره روانشناسی

روانشناسی

این مطالعه نشان داد که مردان مبتلا به میگرن تقریبا ً دو برابر اختلال اضطراب فراگیر در مقایسه با زنان مبتلا به میگرن هستند .
این یافته تعجب‌آور بود زیرا در کل جمعیت , زنان بیشتر از مردان هستند تا اختلال اضطراب فراگیر را توسعه دهند . ممکن است نتایج ما ناشی از این واقعیت باشد که مردان کم‌تر از زنان برای درمان میگرن خود دارو مصرف می‌کنند و بنابراین این اختلال می‌تواند باعث اضطراب و قابل‌کنترل تری شود که می‌تواند منجر به اضطراب شود . "
افرادی که محرم رازی نداشتند , پنج برابر احتمال اختلال اضطراب فراگیر در مقایسه با کسانی که حداقل یک فرد را به آن اعتماد داشتند , داشت ; با حمایت اجتماعی , نقش حفاظتی مهمی در پیامدهای سلامت روانی سایر اختلالات مزمن درد ایفا می‌کند .
" برای متخصصان سلامتی مهم است که مراقب حضور مشکلات بهداشت روانی از جمله اختلالات اضطرابی در بیماران مبتلا به میگرن باشند . افراد مبتلا به میگرن , آن‌هایی هستند که درده‌ای مزمن و ناتوان‌کننده‌ای را تجربه می‌کنند , آن‌هایی که با مسئولیت‌های روزانه خود مبارزه می‌کنند و آن‌هایی که از نظر اجتماعی منزوی هستند " فولر - تامسون را پیشنهاد کردند.
هدف محققان درمان سردرد در حین پرواز
منبع :
دانشگاه آزاد
خلاصه :
بسیاری از مردم وقتی پرواز می‌کنند از درد رنج می‌برند اما ممکن است به زودی چیز دیگری باشد . یک مطالعه جدید ممکن است مکانیسم‌های مسئول را کشف کرده و در را برای توسعه یک درمان باز کند .
بسیاری از مردم وقتی پرواز می‌کنند از درد رنج می‌برند اما ممکن است به زودی چیز دیگری باشد . مطالعه جدید ممکن است مکانیسم‌های مسئول , باز کردن درها برای توسعه یک درمان را کشف کند .
سفر به جنوب خورشید باید یک درمان باشد , اما طبق مطالعه‌ای که سال گذشته در دانشگاه آکسفورد انجام‌شده , برای یکی از ۱۲ نفر , پرواز به معنی سردرد شدیدی است . در حال حاضر , همان گروه تحقیقاتی اولین گروه در جهان است که علت این مشکل را بررسی می‌کند و آن‌ها توضیحی مقدماتی دارند .
تغییرات عمده در فشار کابین هواپیما می‌تواند باعث آسیب بافتی و التهاب در سینوس‌ها شود . این ماده , ماده e2 را آزاد می‌کند که می‌تواند رگ‌های خونی را در مغز گسترش دهد و در نتیجه باعث درد سر شود . "
این مطالعه به عنوان بخشی از مطالعات خود در زمینه پزشکی با تخصص صنعتی انجام شد . نتایج این گروه در ژورنال سردرد و درد منتشر شده‌است .
آزمایش‌ها در شبیه‌ساز پرواز
دانش آموزان دو استاد موضوعاتی را در اتاق فشار قرار می‌دهند که تغییرات فشار را در طول پرواز شبیه‌سازی می‌کند . در طول سفر از نمونه‌های منظم بزاق برای اندازه‌گیری میزان کورتیزول e2 و هورمون کورتیزول استفاده شد . هر دو ماده در افرادی برجسته بودند که هنگام پرواز دچار سردرد می‌شوند .
" افزایش سطح کورتیزول نشان می‌دهد که این افراد هنگام پرواز بسیار استرس دارند . قبلا ً دیده‌ایم که برخی از مسافران خطوط هوایی در هنگام سفر اضطراب و استرس ایجاد می‌کنند که ممکن است باعث سردرد شوند . این یک چرخه معیوب است . دانش‌آموز معلم , سباستین انگار , می‌گوید : "
گروه پژوهش در این دانشگاه , e2 و کورتیزول را به عنوان علت سردرد هواپیما شناسایی کرده‌است , اما این مورد بسیار دور است . اگرچه این مطالعه به بررسی مسافران خطوط هوایی می‌پردازد , اما هنوز یک پروژه آزمایشی است و نتایج در سنگ نوشته نشده اند .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:05  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]