مشاوره روانشناسی

روانشناسی

بریسون گفت که علائم شامل اشک , آبریزش بینی و گرفتگی بینی, عرق کردن و قرمزی در یک طرف صورت است. بر خلاف اغلب سردرد , سردرد در هر روز به مدت چند هفته در یک ردیف رخ می‌دهد و سپس می‌رود . و معمولا ً هر سال یک‌بار اتفاق می‌افتد , معمولا ً بهار یا پاییز . بریسون گفت : " در اغلب موارد , این نوع سردرد زمانی قابل‌درمان است که به درستی تشخیص داده شود . " " در طول یک اپیزود , ما می‌توانیم یک داروی مورد استفاده برای درمان میگرن تزریق کنیم که می‌تواند در عرض چند دقیقه آسایش ایجاد کند . و داروهایی وجود دارند که در پیش‌گیری از این سردردها کاملا ً موثر هستند . اگرچه درمان‌های خوبی در دسترس هستند , پاسخ‌ها از فرد به فرد متفاوت است و برخی از افراد دچار سردردهای غیرقابل‌کنترل هستند که درمان آن‌ها بسیار مشکل است . "
بریسون توصیه می‌کند که افراد مبتلا به سردرد خوشه‌ای به دنبال یک شورای متحد برای متخصص بیماری‌های عصبی و متخصص سردرد هستند .
رژیم غذایی می‌تواند میگرن را تحت‌تاثیر قرار دهد
منبع :
مرکز بهداشت دانشگاه سینسیناتی
خلاصه :
حذف آن فنجان صبحانه " جو " , " مصرف غذاهای آماده بالا در نیتریت ‌ها یا گلوتامات " و لذت بردن بیش از حد الکل , محرک سردرد احتمالی افراد با میگرن است .
وینسنت مارتین , استاد دانشکده پزشکی داخلی دانشگاه پزشکی سینسیناتی ( uc ) پزشکی می‌گوید : از بین بردن آن فنجان صبحانه " جو " , مصرف غذاهای آماده بالا در نیتریت ‌ها یا گلوتامات و لذت بردن بیش از حد الکل , محرک سردرد احتمالی افراد با میگرن است .
دو روش مختلف برای جلوگیری از سردرد با جیره وجود دارد . اولین رویکرد , رژیم حذفی است که از غذا و نوشیدنی‌های معروف به سردرد جلوگیری می‌کند . مارتین , رئیس مرکز سردرد و درد صورت در موسسه اعصاب مرکزی و متخصص در زمینه میگرن , توضیح می‌دهد که رویکرد دوم , رژیم غذایی جامع است که ممکن است از سردرد جلوگیری کند. مبتلایان به میگرن پس از انجام یک بررسی جامع در مورد موضوع میگرن و رژیم غذایی به مطالعه جامع علمی پرداخته‌اند .
مرور دو بخشی مارتین , " رژیم و سردرد " در نشریه علمی سردرد منتشر شده‌است : ژورنال سر و درد صورت . این کتاب یکی از نویسندگان دانشگاه علوم اعصاب و توان‌بخشی است .
martin : " یکی از مهم‌ترین محرک‌ها برای سردرد , خروج کافئین است " . " اجازه دهید بگوییم که هر روز صبح به طور منظم سه یا چهار فنجان قهوه را زیر پا می‌گذارید و تصمیم می‌گیرید یک روز از برنامه صبحگاهی صرف‌نظر کنید , احتمالا ً در آن روز دچار سردرد شده‌اید . "
به گفته martin , نوشیدن بیش از حد قهوه ممکن است در معرض خطر باشد , نه بیش از ۴۰۰ میلی‌گرم روزانه - - یک فنجان - - یک فنجان - احتمالا ً حداکثر برای بیماران میگرن است . او توضیح می‌دهد : " مقادیر زیاد کافیین باعث اضطراب و علائم افسردگی و همچنین سردرد می‌شود . "
یک محرک دیگر برای میگرن , پیغام است که در انواع غذاهای فراوری شده, از جمله غذاهای منجمد یا کنسرو شده , سوپ , غذاهای بین‌المللی , سس سالاد , سس سالاد , سس پیتزا , سس کباب و به شدت در پخت‌وپز چین مورد استفاده قرار می‌گیرد .
مارتین توضیح می‌دهد که " شما با خوردن غذاهای آماده کمتری آن را حذف می‌کنید . " شما چیزهای طبیعی بیشتری مانند سبزیجات تازه , میوه‌های تازه و گوشت تازه می‌خورید . پیغام هنگام مصرف در مایعات مانند سوپ بسیار تحریک‌آمیز است . "

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:08  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]