مشاوره روانشناسی

روانشناسی

میشل پری ( md ) , یکی از ساکنان بیمارستان کودکان در بیمارستان کودکان , می‌گوید : " در بیمارستان کودکان " پیتزبورگ " , مرکز اورژانس اطفال برای سردرد دو برابر شده‌است . در همین دوره زمانی , میزان پذیرش برای کودکان مبتلا به سردرد بیش از دو برابر شده و بیش از ۲ برابر سردرد می‌باشد . احتمال ابتلا به سردرد در زنان بیشتر از مردان بود .
با افزایش تعداد دفعات بازدید , محققان متوجه شدند که استفاده از اسکن‌های ct اسکن کاهش‌یافته است . در کل , ما سی‌تی‌اسکن را انجام می‌دهیم که کودکان ما را از دریافت در معرض اشعه محافظت می‌کند . " او گفت : " همزمان , ما داروهایی بیشتری نسبت به گذشته در اختیار کودکان قرار می‌دهیم . "
" پری " و " توتو " اظهار داشتند که نتایج آن‌ها بار قابل‌توجهی را بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی و بیماران نشان می‌دهد : " دیدن بیماران و والدینی که مقادیر قابل‌توجهی از مدرسه یا کار را به خاطر سردردهای مزمن از دست داده‌اند , غیرمعمول نیست . آن‌ها نتیجه‌گیری کردند که برای تعیین علت افزایش نرخ‌های بازدید و پذیرش و نیز توسعه استراتژی‌های درمانی موثرتر برای این کودکان , تحقیقات بیشتری لازم است .
توتو گفت : " یافته‌های ما یک روند نگران‌کننده را نشان می‌دهند و ما باید بدانیم که چرا کودکان بسیاری در بیمارستان‌ها دچار سردرد می‌شوند . "
آزمایش کارآزمایی بالینی برای میگرن
منبع :
ویلی
خلاصه :
انجام کارآزمایی‌های کنترل‌شده تصادفی , به این دلیل دشوار است که وقتی بیماران بتوانند به صورت فیزیکی یک درمان را احساس کنند , سخت است . با این حال , اکنون محققان با موفقیت اولین درمان دستی را با یک کور کننده موفق مستند تکمیل کرده‌اند .
انجام کارآزمایی‌های کنترل‌شده تصادفی , به این دلیل دشوار است که وقتی بیماران بتوانند به صورت فیزیکی یک درمان را احساس کنند , سخت است . با این حال , اکنون محققان با موفقیت اولین درمان دستی را با یک کور کننده موفق مستند تکمیل کرده‌اند . روش کار : این مطالعه کارآزمایی بالینی بر روی ۴۰ بیمار مبتلا به میگرن انجام شد .
مدت میگرن در هر سه گروه از خط پایه تا پس از درمان به طور معنی‌داری کاهش یافت , در حالی که گروه کنترل در تمام مدت پی‌گیری در هر سه گروه پی‌گیری شدند . ( p < 0.05 ) .
این یافته‌ها در مجله اروپایی عصب‌شناسی منتشر شده‌است .
از سردرد رنج می‌برید ? ممکن است در خطر ابتلا به بیماری تیروئید باشید
منبع :
مرکز بهداشت دانشگاه سینسیناتی
خلاصه :
براساس یک مطالعه جدید , مبتلایان به میگرن , سردرد خوشه‌ای , سردردهای تنشی یا سایر اختلالات سردرد در خطر بیشتری برای ایجاد یک وضعیت تیرویید به نام کم‌کاری تیرویید هستند .
براساس مطالعه‌ای که توسط دانشگاه سینسیناتی دانشکده پزشکی دانشگاه سینسیناتی برگزار شد , مبتلایان به میگرن , سردرد خوشه‌ای , سردردهای تنشی و سایر اختلالات سردرد در خطر بیشتری برای ایجاد یک وضعیت تیرویید به نام کم‌کاری تیرویید هستند .
این مطالعه , " اختلالات سردرد ممکن است یک عامل خطر برای پیشرفت کم‌کاری تیرویید جدید باشد " , در حال حاضر در نسخه آنلاین سردرد در دسترس است . کم‌کاری تیروئید زمانی رخ می‌دهد که بدن نتواند هورمون تیروئید کافی برای افراد داشته باشد تا از نوسانات خلقی , افزایش وزن , ریزش مو , خستگی , یبوست و سیکل‌های قاعدگی نامنظم رنج ببرد .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:19  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]