مشاوره روانشناسی

روانشناسی

براساس مطالعه‌ای که توسط دانشگاه سینسیناتی دانشکده پزشکی دانشگاه سینسیناتی برگزار شد , مبتلایان به میگرن , سردرد خوشه‌ای , سردردهای تنشی و سایر اختلالات سردرد در خطر بیشتری برای ایجاد یک وضعیت تیرویید به نام کم‌کاری تیرویید هستند .
این مطالعه , " اختلالات سردرد ممکن است یک عامل خطر برای پیشرفت کم‌کاری تیرویید جدید باشد " , در حال حاضر در نسخه آنلاین سردرد در دسترس است . کم‌کاری تیروئید زمانی رخ می‌دهد که بدن نتواند هورمون تیروئید کافی برای افراد داشته باشد تا از نوسانات خلقی , افزایش وزن , ریزش مو , خستگی , یبوست و سیکل‌های قاعدگی نامنظم رنج ببرد .
اندرو مارتین , نویسنده و دانشجوی سال چهارم پزشکی در دانشگاه پزشکی سینسیناتی , توضیح می‌دهد : " مطالعه ما یکی از بزرگ‌ترین مطالعات منتشر شده در تاریخ است که نشان می‌دهد اختلالات سردرد یک عامل خطر برای توسعه آینده کم‌کاری تیرویید هستند . "
اندرو مارتین , پدر او , وینسنت مارتین , md و همکاران در دانشکده پزشکی دانشگاه , به جمع‌آوری اطلاعات از افرادی که در برنامه پایش پزشکی شرکت داشتند , نگاه کرد .
وینسنت مارتین که مدیر مرکز سردرد و درد صورت در موسسه علوم اعصاب دانشگاه و استاد پزشکی در دپارتمان پزشکی داخلی است , می‌گوید : آن‌ها دریافتند که ساکنان در نزدیکی بیماران مبتلا به سردرد پیش از قاعدگی , خطر ابتلا به کم‌کاری تیرویید را افزایش داده‌اند .
داده‌ها نشان داد که مبتلایان به میگرن بیش‌ترین احتمال ابتلا به کم‌کاری تیرویید را داشتند , که می‌توان گفت افراد مبتلا به میگرن به ویژه مستعد این اختلال هستند . او می‌گوید که میگرن حدود 90 / 57 درصد از جمعیت غیر مبتلا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و کم‌کاری تیرویید به طور معمول در حدود 90 / 57 درصد از آمریکایی‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. اگر چه به ندرت پیش از درمان , میگرن و کم‌کاری تیروئید منجر به کاهش کیفیت زندگی می‌شوند .
نتایج ما ممکن است بیشتر با سردردهای مکرر همراه باشد , به طوری که درصد زیادی از بیماران مبتلا به سردرد , بر روی یک پرسشنامه غربالگری سردرد مکرر دارند .
نتایج مطالعه حاضر با مطالعات گذشته همخوانی دارد که نشان می‌دهد کم‌کاری تیرویید در مبتلایان به میگرن و سایر اختلالات سردرد شایع‌تر است , اما تفاوت‌هایی در نحوه طراحی این مطالعه نسبت به مطالعات قبلی وجود دارد .
ما اندازه نمونه بزرگی داریم و در نقاط مختلف مطالعه هورمون‌های تیرویید را اندازه‌گیری کرده‌ایم . ما افراد مبتلا به اختلالات سردرد را شناسایی کردیم و به موقع آن‌ها را دنبال کردیم . اندرو مارتین می‌گوید : " این مطالعه بسیار قوی‌تر از مطالعات انجام‌شده در یک نقطه از زمان است . " ما همچنین به طور متوسط به دنبال این افراد بودیم . "
محققان دریافتند که جنس مونث , افزایش سن , چاقی و داروهای محرک کم‌کاری تیروئید با شروع جدید هیپوتیروئیدی همراه است . یافته‌های پژوهش حاضر با پژوهش‌های پیشین همخوانی دارد .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:20  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]