مشاوره روانشناسی

روانشناسی

یکی از نقاط قوت مطالعه ما توانایی ما در استفاده از فرم‌های مختلف داده برای شناسایی افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید است . " ما همچنین به نگاره‌ای دارویی گسترده برای داروهای خاص مشهور به کم‌کاری تیرویید پرداختیم . ما اطلاعات سالانه‌ای در مورد وضعیت سیگار کشیدن داشتیم و جنسیت را مورد بررسی قرار دادیم . "
محققان دریافتند که سیگار کشیدن واقعا ً در برابر کم‌کاری تیرویید که در مطالعات گذشته نشان‌داده شده‌است , محافظت می‌کند .
وینسنت مارتین توضیح می‌دهد : " با این حال , من سیگار کشیدن را برای پیش‌گیری از هیپوتیروئیدی به عنوان ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی توصیه نمی‌کنم . " " مطالعه ما همچنین تایید می‌کند که داروهای خاصی خطر کم‌کاری تیرویید را افزایش می‌دهند. "
در این مطالعه مشخص شده‌است که تشعشع به عنوان یک عامل خطر شناخته‌شده برای ابتلا به کم‌کاری تیرویید شناخته شده‌است . او گفت : " اغلب مواجهه با تشعشعات مواد مخدر از گاز رادون حاصل می‌شود که باعث سرطان تیرویید نخواهد شد. او می‌گوید : " قرار گرفتن اشعه از انواع ریزگردی که توسط گیاه منتشر می‌شود , نسبتا ً کوچک است . "
اندرو مارتین می‌گوید که مکانیسم‌های متعددی وجود دارند که ممکن است ارتباط بین اختلالات سردرد و کم‌کاری تیرویید را توضیح دهند. اختلال سردرد , سیستم ایمنی را فعال می‌کند که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه آینده کم‌کاری تیرویید باشد . علاوه بر این استرس ناشی از سردرد می‌تواند احتمال آن را افزایش دهد . اندرو مارتین توضیح می‌دهد که دیگر عوامل محیطی یا ژنتیکی می‌توانند بازی کنند .
مشخص نیست که چگونه این دو اختلال با هم تعامل دارند . به گفته وینسنت مارتین , " این امکان وجود دارد که گسترش کم‌کاری تیرویید در یک بیمار سردرد ممکن است شیوع سردرد را بیشتر افزایش دهد . بدون توجه به اینکه , پزشکان باید در تست برای هیپوتیروئیدی در افراد مبتلا به اختلالات سردرد هوشیار باشند . "
مدیتیشن معنوی به اضافه دارو : بهترین دارو برای میگرن ?
منبع :
تیلور و فرانسیس
خلاصه :
تحقیق جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که آیا و تا چه حد ترکیبی از مدیتیشن معنوی و داروی میگرن بر مصرف داروهای مسکن موثر است .
اثر انواع مدیتیشن متفاوت بر مصرف داروی سردرد میگرن , مقاله‌ای که به تازگی در طب رفتاری منتشر شده‌است , بررسی می‌کند که چه یا نه , و تا چه حد ترکیبی از مدیتیشن معنوی و داروی میگرن بر مصرف داروهای مسکن موثر است .
مواد و روش‌ها : این مطالعه به صورت کارآزمایی بالینی بر روی ۶۰ بیمار مبتلا به میگرن انجام شد . بررسی‌ها همچنین انواع روش‌های غیر دارویی مورد حمایت را برای پیش‌گیری یا توقف سردرد توصیف کرده‌اند . کارآزمایی‌های بالینی تصادفی اخیر تاثیر مداخلات مبتنی بر مدیتیشن را به عنوان درمان درد سردرد نشان داده‌اند . با وجود اینکه مدیتیشن معنوی برای کاهش فراوانی میگرن و واکنش‌پذیری فیزیولوژیکی در برابر استرس شناخته شده‌است , اطلاعات کمی در مورد چگونگی معرفی یک مولفه معنویت به یک مداخله مراقبه که از داروهای مسکن استفاده می‌کند , وجود دارد . نتایج پژوهش حاکی از آن است که تفکر معنوی می‌تواند در تحمل درد و مقابله با میگرن موثر باشد .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:21  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]