مشاوره روانشناسی

روانشناسی

نویسنده : ام . مطالعه‌ای قبلی نشان داده‌است که نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش دهد . در حالی که کافئین به طور سنتی به عنوان عامل حمایتی ویژه قهوه شناخته شده‌است , دانه‌های قهوه حاوی بیش از هزاران ترکیب دیگر هستند که کم‌تر شناخته‌شده هستند .
در این مطالعه , بر روی یک مشتق اسید چرب از انتقال‌دهنده عصبی سروتونین , که در پوشش مومی کلم یافت می‌شود , متمرکز شده‌است . محققان دریافتند که از مغز موش‌ها در برابر تجمع پروتئین غیرعادی مرتبط با بیماری پارکینسون و زوال جسم زرد محافظت می‌کند .
در تحقیق حاضر , تیم کینان پرسید که آیا کافئین و کافئین می‌توانند برای محافظت بیشتر از مغز با یکدیگر هم‌کاری کنند . آن‌ها به موش‌ها مقادیر کوچکی از کافیین و کافئین دادند . هر ترکیب تنها موثر نبود , بلکه زمانی فعالیت کاتالیزور را افزایش داد که به جلوگیری از تجمع پروتئین‌های مضر در مغز کمک می‌کند . این نشان می‌دهد که ترکیبی از کافئین و کافئین ممکن است بتواند پیشرفت این بیماری‌ها را کند یا متوقف کند . درمان‌های کنونی تنها علایم بیماری پارکینسون را مورد توجه قرار می‌دهند اما از تخریب مغز محافظت نمی‌کنند .
لازم است تحقیقات بیشتری برای تعیین مقادیر مناسب و نسبت مصرف کافئین و کافئین برای اثر محافظتی در افراد انجام شود .
یک ترکیب در انواع مختلف قهوه یافت می‌شود اما مقدار آن متفاوت است . او گفت : " مهم است که مقدار و نسبت مناسب تعیین شود تا مردم خود را از دست ندهند , زیرا می‌توانند پیامدهای سلامت منفی داشته باشند . "
براساس گزارش وزارت بهداشت و خدمات انسانی , بیماری پارکینسون یک اختلال مغزی است که می‌تواند منجر به لرزش , سفتی و مشکل راه رفتن , تعادل و هماهنگی شود . نزدیک به یک میلیون نفر در ایالات‌متحده با بیماری پارکینسون زندگی می‌کنند . جنون بدن یکی از رایج‌ترین اشکال جنون , در ایالات‌متحده بیش از یک میلیون نفر را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد . این بیماری باعث مشکلاتی در تفکر , رفتار , حالت و حرکت می‌شود .
تست‌های حافظه آتروفی مغز و بیماری آلزایمر را پیش‌بینی می‌کنند
منبع :
دانشگاه هلسینکی
خلاصه :
استفاده از دو آزمون حافظه اپیزودیک , به پیش‌بینی آتروفی مغز و بیماری آلزایمر کمک می‌کند . محققان پیشنهاد می‌کنند که استفاده جامع از آزمون‌های حافظه می‌تواند منجر به بهبود تشخیص اختلال شناختی خفیف در اثر بیماری آلزایمر شود .
نقص شناختی خفیف یک شرط ناهمگن است ; ممکن است برگشت‌پذیر باشد یا دائمی . اما با خطر بیشتری از جنون , بیماری آلزایمر در ارتباط است .
اختلال شناختی خفیف به اختلال حافظه یا دیگر حوزه‌های شناختی در موقعیتی اشاره دارد که در آن فرد قادر به انجام مستقل فعالیت‌های روزانه و عدم انجام معیارهای زوال عقل است .
مطالعه انجام‌شده در دانشگاه هلسینکی و دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که استفاده از دو آزمون حافظه در ارزیابی حافظه اپیزودیک , تشخیص اختلال شناختی خفیف ناشی از بیماری آلزایمر را دقیق‌تر کرده‌است . تست‌های حافظه به شناسایی افراد با خطر افزایش خطر دریافت یک بیماری آلزایمر در سه سال آینده کمک کرد .
او می‌گوید : " استفاده از دو تست حافظه به طور قابل‌توجهی صحت پیش‌بینی بیماری آلزایمر و آتروفی مغز در لوب گیجگاهی میانی را طی یک دوره سه‌ساله افزایش داد . "
نتایج حاکی از اهمیت ارزیابی عصب روانشناختی به عنوان روشی مقرون‌به‌صرفه در تشخیص اختلال شناختی خفیف ناشی از بیماری آلزایمر است . "

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 13:50  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]