مشاوره روانشناسی

روانشناسی

عملکرد ضعیف در دو آزمون آتروفی مغز سریع‌تر را پیش‌بینی کرد.
در این مطالعه از داده‌های جمع‌آوری‌شده در ایالات‌متحده تحت ابتکار تصویربرداری عصبی بیماری آلزایمر که شامل دو گروه از افراد عادی و غیر طبیعی است , استفاده شد .
آن‌هایی که دچار اختلال شناختی خفیف بودند بیشتر به دو گروه تقسیم شدند , براساس اینکه عملکرد حافظه آن‌ها فقط در یک ( یادآوری داستان ) یا دو آزمون ( یادآوری داستان و یادآوری فهرست کلمات ) مختل شده بود.
محققان تفاوت‌های اساسی بین گروه‌ها از نظر نشانگرهای زیستی مایع مغزی - نخاعی را بررسی کردند و دریافتند که آن‌هایی که در آزمون‌های حافظه اپیزودیک , ضعیف عمل کرده‌اند , بیشتر شبیه به بیماران آلزایمری هستند تا آن‌هایی که در آزمون یادآوری داستان ضعیف عمل کرده‌اند .
در مرحله پی‌گیری , آتروفی مغز در لوب گیجگاهی میانی آن‌هایی که در آزمون یادآوری داستان ضعیف عمل کرده بودند , از نظر شناختی تفاوتی نداشت , در حالی که در آن‌هایی که عملکرد ضعیف در هر دو داستان و لیست کلمات داشتند , آتروفی مغز سریع‌تر بود . "
بیماری آلزایمر در نیمی از شرکت کنندگان تشخیص داده شد که در هر دو آزمون حافظه رویدادی در مدت سه سال , ضعیف عمل کرده بودند , در حالی که تنها ۸۹ % از افراد دارای عملکرد ضعیف در یک آزمون حافظه , تشخیص بیماری آلزایمر را دریافت کردند .
ارزیابی جامع‌تر حافظه بخشی از بررسی سلامت جمعیت سالمندی است ?
مطالعات قبلی نشان داده‌اند که آزمون‌های یادآوری فهرست کلمات , خطر بیماری آلزایمر و یا حتی بهتر از تصویرسازی مغزی یا بیومارکرهای مایع مغزی - نخاعی را پیش‌بینی می‌کنند .
او می‌گوید : " در این مطالعه ما از نقاط برش برای حافظه استفاده کردیم که یک روش تشخیصی را مستقیما ً با استفاده بالینی سازگار می‌کند . " او ادامه می‌دهد :
در واقع , ارزیابی دقیق‌تر روان‌پزشکی عصبی شامل حداقل دو آزمون حافظه اپیزودیک , می‌تواند به عنوان بخشی از ارزیابی سلامتی جمعیت سالمندی , به ویژه در مواردی که اختلال در حافظه به آن مشکوک است , معرفی شود . "
روش ما نیز می‌تواند هنگام انتخاب شرکت کنندگان برای آزمایش‌های بالینی استفاده شود . هنگامی که به دنبال درمان پیش‌گیری از بیماری آلزایمر هستند , شناسایی افرادی که اختلال شناختی اولیه آن‌ها به دلیل بیماری آلزایمر است , مهم خواهد بود . "
ابزار تشخیصی امیدوار کننده برای بیماری آلزایمر
منبع :
پزشکی جانز هاپکینز
خلاصه :
محققان در مغز انسان زنده مولکول‌های ردیاب رادیواکتیو جدیدی را شناسایی کرده‌اند که به " تاو " و " تاو " متصل می‌شوند , یک پروتئین مرتبط با تعدادی از بیماری‌های نورودژنراتیو از جمله آلزایمر و دیگر بیماری‌های مرتبط .
محققان در پزشکی جانز هاپکینز , مولکول‌های ردیاب رادیواکتیو جدیدی را کشف کرده‌اند که به آن متصل می‌شوند و " در حال روشن کردن تاو " هستند , پروتئینی که با تعدادی از بیماری‌های نورودژنراتیو از جمله آلزایمر و دیگر بیماری‌های مرتبط مرتبط است . دو مطالعه در انتشار مقاله مجله پزشکی هسته‌ای در ماه دسامبر منتشر خواهد شد - - یکی به عنوان مقاله در مورد آزمایش سه مولکول کاندیدا در بیماران مبتلا به آلزایمر , همچنین استفاده از یک مولکول برای اندازه‌گیری تجمع پروتئین تاو .
دین وونگ , متخصص رادیولوژی و علوم رفتاری , روان‌پزشکی و علوم رفتاری , عصب‌شناسی و علوم رفتاری , عصب‌شناسی و علوم رفتاری , عصب‌شناسی و علوم رفتاری , بخش پزشکی هسته‌ای دانشکده پزشکی جانز هاپکینز می‌گوید : " یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های سلامت عمومی , بیماری آلزایمر است . "

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 13:51  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]