مشاوره روانشناسی

روانشناسی

" ما سخت تلاش کرده‌ایم تا مواد رادیو جدید را شناسایی کنیم که می‌توانند به تسریع اکتشافات و درمان این اختلالات نورودژنراتیو مخرب کمک کنند . "
بیماری آلزایمر با ظهور دو ساختار پروتئین غیرعادی مشخص می‌شود : پلاک‌های آمیلوئیدی و فیبرهای درهم‌تنیده از پروتئینی به نام تاو . بنا به گفته وانگ , یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در مطالعه بیماری آلزایمر وجود دارد , ناتوانی در مراقبت از این اختلالات است .
به عنوان بخشی از یک پروژه بلند مدت که توسط اف . هافمن - لا roche , تیم پیش از این مجموعه‌ای از مولکول‌های ردیاب بالقوه را مورد آزمایش قرار داده و شش ردیاب امید کننده را شناسایی کرد و در نهایت آن‌ها را تا سه برابر کرد و به عنوان کاندیدای مورد استفاده در رادیو داروها مورد آزمایش قرار داد . این سه ردیاب امیدوار کننده قبلا ً در موجودات غیر انسانی تست شده بودند و نتایج آن به اندازه‌ای امیدوار کننده بود که بتوان آن‌ها را آزمایش کرد .
محققان تعداد زیادی از بیماران مبتلا به آلزایمر را به کار گرفتند , هفت گروه کنترل سالم ( سن ۱۸ - 12 سال ) و پنج گروه کنترل سالم ( مسن یا مسن‌تر ) برای اسکن مغزی - فقط حیوانات خانگی . شش کنترل سالم دیگر برای اسکن کامل بدن انتخاب شدند . این مطالعه به سه بخش تقسیم شد . در بخش اول , هر فرد با استفاده از سه ردیاب به طور تصادفی ( در بازدید جداگانه ) قبل از دریافت یک اسکن pet از مغز با ارزیابی بعدی , تزریق شد تا مشخص شود کدام مولکول بهتر عمل می‌کند . در بخش دوم مطالعه , محققان , ردیاب بهینه را با استفاده از تصویربرداری مغزی اضافی در پنج بیمار مبتلا به آلزایمر و پنج گروه کنترل بزرگ‌تر , با پی‌گیری بیمارانی که قبلا ً دیده شده‌اند , مورد آزمایش قرار دادند تا پیشرفت بالقوه پروتئین تاو را پس از یک دوره متوسط تقریبا ً دو ماهه بررسی کنند .
بخش سوم مطالعه شش گروه کنترل بزرگ‌تر را مورد بررسی قرار داد . در مجموع , محققان نواحی مختلف مغز را مورد بررسی قرار دادند تا ارزیابی کنند که چگونه این ردیاب توسط مغز بدست امده است و اینکه چگونه آن‌ها به درون بافت نفوذ کرده و به طور خاص به پروتئین تاو متصل شده‌اند تا اینکه فقط به چیزی دست یابند . نواحی مغزی که به طور معمول حاوی پروتئین تاو تجمع یافته هستند عبارتند از: لوب گیجگاهی , بخش آهیانه‌ای و بخش پس‌سر , در بین افراد دیگر ; ماده خاکستری مخچه در بیماران مبتلا به آلزایمر دارای پروتئین پایین یا بدون تاو می‌باشد . آن‌ها دریافتند که مغز سالم هیچ ردیاب کمی ذخیره نمی‌کند , در حالی که مغز افراد مبتلا به آلزایمر نشان می‌دهد که تاو در مناطقی از مغز سازگار است که قبلا ً گزارش داده نشده است .
در مقاله دوم , به بررسی کمی سازی میزان اتصال در بیماران مبتلا به آلزایمر , پنج گروه کنترل از لحاظ شناختی و پنج گروه از افراد گروه کنترل از لحاظ شناختی - شناختی پرداخته شده‌است . آن‌ها تایید کردند که کمی سازی دقیق داده‌های تست شده و تست شده در آن پنج بیمار مبتلا به آلزایمر و پنج کنترل بزرگ‌تر نتایج خوب و قابل تکرار ایجاد کردند . به گفته وانگ , این بدن از کار نشان می‌دهد که در مقایسه با پروتئین تاو که در حال حاضر از آن استفاده می‌شود , این ردیاب جدید به طور تصادفی به بافت‌های دیگر متصل نمی‌شود و وضوح بیشتری را در تعیین مقدار پروتئین تاو بالقوه در مغز انسان ارائه می‌کند .
وانگ می‌گوید : " این پروژه واقعا ً روستایی برای پیشرفت در تحقیقات زیست پزشکی است , و این پروژه استثنا نبود , با مشارکت تیم حیوانات خانگی در هاپکینز , یکی از همکاران که به استخدام افراد سالم , همکاران در رشته روانشناسی و علوم رفتاری , همکاران موسسه ملی علوم اعصاب و اعصاب در شرکت roche کمک کرد . "

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 13:52  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]