مشاوره روانشناسی

روانشناسی

آزمایش خون برای تاو , بیماری آلزایمر تحت توسعه
طراحی , ارزیابی آزمایش خون برای بیماران برای ردیابی تاو , مشخصه بیماری آلزایمر
خلاصه :
محققان در حال کار برای ایجاد یک آزمایش خون برای تشخیص دقیق یا حتی پیش‌بینی بیماری آلزایمر قبل از بروز علائم هستند .
امروزه تنها راه تشخیص قطعی بیماری آلزایمر در زندگی از طریق اسکن مغزی و آزمایش مایع مغزی نخاعی است که باید از طریق سوراخ کمری جمع‌آوری شود . این تست‌ها بسیار پرهزینه و پرهزینه هستند . محققان در بیمارستان بریگام و زنان برای توسعه یک آزمایش خون تلاش می‌کنند که می‌تواند جایگزین این روش‌ها برای تشخیص دقیق یا حتی پیش‌بینی بیماری آلزایمر قبل از بروز علائم شود . پروتئین تاو به مدت طولانی در آلزایمر نقش دارد , با این حال , تاو در خانواده‌ای از مولکول‌های مرتبط رخ می‌دهد که ویژگی‌های متفاوتی دارند . این تیم از پیچیدگی آزمون‌های تاو و ساخت برای سنجش اشکال مختلف پروتئین تاو استفاده کرد و مجموعه‌ای از پروتئین‌های تاو را شناسایی کرد که به طور اختصاصی در بیماری آلزایمر افزایش‌یافته است . رویکرد جدید این تیم در مساله آلزایمر و جنون در ماه دسامبر گزارش شده‌است .
مولف مربوطه دومینیک والش , از مرکز عصبی در بیماری‌های نورولوژیک در بریگام یانگ , گفت : " آزمایش خون برای بیماری آلزایمر می‌تواند به راحتی و مکرر اجرا شود و بیماران به جای اینکه مجبور به رفتن به بیمارستان شوند , به مطب اولیه خود بروند . " در نهایت , یک آزمایش مبتنی بر خون می‌تواند جایگزین آزمایش مایع مغزی - نخاعی و یا تصویربرداری مغزی شود . آزمایش جدید ما پتانسیل این کار را دارد . آزمون ما نیاز به اعتبار بیشتر در بسیاری از افراد دارد , اما اگر همانند دو گروه اولیه عمل کند , یک پیشرفت قابل‌تغییر خواهد بود . "
والش و همکارانش آزمایش‌هایی را برای کشف جمعیت‌های مختلف پروتئین تاو در مایع مغزی - نخاعی و خون انجام دادند . آن‌ها این تست‌ها را به شرکت کنندگانی که در مطالعه مغز سالخورده هاروارد استخدام شده‌بودند , و نیز شرکت کنندگان تحقیق در موسسه عصب‌شناسی در لندن , اعمال کردند . هر شرکت‌کننده , مایع مغزی - نخاعی را اهدا کرد . آن‌ها نتایج را در گروه دوم بیمارانی که توسط مرکز تحقیقات بیماری آلزایمر مارکوس - مارکوس در دانشگاه کالیفرنیا , سن دیگو , استخدام شده‌بودند , تایید کردند .
این تیم پنج آزمون مختلف برای پروتئین تاو را تجزیه و تحلیل کرد . ~~~ یافته‌های این تحقیق نشان داد که یکی از این روش‌ها , سنجش حساسیت تشخیصی ( توانایی پیش‌بینی حالات ) و ویژگی ( توانایی حذف کنترل‌ها ) به عنوان یک ابزار غربالگری بالقوه برای بیماری آلزایمر است . این امر در هر دو مجموعه مورد تایید قرار گرفت .
در حین انجام آزمایش ۲ - - در دو مجموعه از بیماران با سابقه جمعیتی متفاوت - - تایید مهمی فراهم شد . گروه‌های بزرگ‌تر شرکت کنندگان باید مورد مطالعه قرار گیرند و نویسندگان نیز به مطالعه بیماران در طول زمان علاقه دارند تا مشخص کنند که چگونه سطوح سرمی در خون ممکن است با پیشرفت بیماری تغییر کند و این تعداد ممکن است قبل از شروع علایم باشد .
والش گفت : " ما داده‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای انجام آزمون را به طور گسترده در دسترس قرار داده‌ایم زیرا ما گروه‌های تحقیقاتی دیگری می‌خواهیم تا این آزمایش را انجام دهیم . " " برای دیگران مهم است که یافته‌های ما را تایید کنند تا مطمئن شویم این آزمایش در میان جمعیت‌های مختلف انجام خواهد شد . "
بودجه این کار توسط انجمن آلزایمر انجمن آلزایمر , مرکز کشف عصبی هاروارد , از طریق یک هدیه اصلی از طرف ریک و نانسی , مرکز تحقیقات اعصاب تجربی , مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه لندن , پژوهشکده علوم پزشکی لندن , پژوهشکده علوم پزشکی لندن , پژوهشکده علوم پزشکی لندن , مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه لندن , و مرکز تحقیقات آلزایمر در انگلستان ارائه شده‌است .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 13:58  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]