مشاوره روانشناسی

روانشناسی

طبقه‌بندی میکروگلیا مغز : که خوب هستند و بد هستند ?
مطالعه جدید شاید جامع‌ترین بررسی عملکرد میکروگلیا مغزی باشد
منبع :
بیمارستان کودکان بوستون
خلاصه :
میکروگلیا برای عملکرد مغز مهم هستند و به نظر می‌رسد نقش مهمی در بیماری ایفا می‌کنند . کار جدید , دقیق‌ترین حسابداری میکروگلیا را به تاریخ ارائه می‌کند و یک فصل جدید در اکتشاف مغز باز می‌کند . محققان توالی‌یابی rna سلول‌های منفرد را انجام دادند - - جامع‌ترین حسابداری تا تاریخ - و ترسیم مکانی آن‌ها . یافته‌های آن‌ها می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا مشخص کنند که میکروگلیا به بیماری یا تلاش برای ترمیم مغز کمک می‌کند .
عملکرد میکروگلیا برای عملکرد مغز مهم است . سلول‌های ایمنی بدن از آسیب و عفونت محافظت می‌کنند و در طول رشد مغز بسیار مهم هستند . آن‌ها همچنین به نظر می‌رسد نقشی در بیماری دارند - - برای مثال , در اطراف پلاک‌های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر .
معلوم می‌شود که میکروگلیا یکپارچه نیستند . آن‌ها با طعم‌های مختلف می‌آیند و برخلاف نورون‌های مغز , همیشه در حال تغییر هستند . تیم هموند , دکترای پزشکی در آزمایشگاه استیونز در بیمارستان کودکان بوستون , این موضوع را در یک مطالعه بلند پروازانه نشان داد , شاید جامع‌ترین تحقیق از میکروگلیا انجام شود . این یافته‌ها هفته گذشته در مصونیت منتشر شدند .
هموند می‌گوید : " تا کنون , ما روش خوبی برای طبقه‌بندی میکروگلیا نداشتیم . " " ما فقط می‌توانیم بگوییم که آن‌ها چگونه به نظر می‌رسند , چقدر متراکم به زیر میکروسکوپ نگاه می‌کنند . می‌خواستیم ببینیم این میکروگلیا چه کار می‌کند و چه فکر می‌کند . "
استراق‌سمع روی میکروگلیا
با شروع از موش‌ها , هموند و همکارانش , rna را از بیش از ۱ میکروگلیا فردی توالی‌یابی کردند تا ببینند کدام ژن‌ها یا خاموش می‌شوند , با استفاده از تکنیکی که به عنوان seq - seq شناخته شده‌است . سلول‌ها از کل مغز و طول عمر حیوانات ( شروع از تولد ) و بعد از آسیب حاد مغزی نمونه‌برداری شدند .
رمزهای ژنتیکی به وند اجازه دادند که میکروگلیا را به حداقل نه گروه متمایز طبقه‌بندی کند که شامل برخی گونه‌ها در گذشته نمی‌شود . برخی از گونه‌ها به طور انحصاری در مراحل جنینی یا تازه متولد شده ظاهر می‌شوند .
او اشاره می‌کند : " امضاها هم به آن‌ها می‌گویند که این سلول‌ها چه کار می‌کنند . " " اگر ما میکروگلیا را در بیماری ببینیم می‌توانیم شروع به تجزیه و تحلیل کنیم : آیا آن‌ها به بیماری کمک می‌کنند یا سعی می‌کنند مغز را ترمیم کنند ? ما فکر می‌کنیم که این به کشف نقش‌های جدید و جالب برای میکروگلیا کمک خواهد کرد . "
نگاشت میکروگلیا
بعد هم وند یک قدم دیگر رفت . او طبقه‌بندی‌ها را روی نقشه مغز قرار داد تا ببیند انواع مختلف میکروگلیا مکانی توزیع شده‌اند .
این امر منجر به الگوهای جالبی شد . برای مثال , یک گروه میکروگلیا , برای مثال ( گروه اول در طرح کلی ) , تمایل به خوشه‌بندی در نزدیکی مغز در حال توسعه مغز دارد . این نشان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند در سلول‌های عصبی دخیل باشند , که در آن فیبرهای عصبی لایه‌ای از عایق‌بندی برای کمک به آن‌ها در مسافت‌های طولانی‌تر داده می‌شود .
هموند می‌گوید : " ما آن میکروگلیا را در هر نقطه یا ناحیه دیگری از مغز نمی‌بینیم . " ما فکر می‌کنیم که آن‌ها می‌توانند برای چگونگی توسعه ماده سفید و چگونگی اتصال آکسون‌ها به قسمت‌های مختلف مغز مهم باشند . "
در بیماری و سلامتی
یک توده کوچک ولی مهم دیگر ( گروه a در طرح شماتیک ) در تنظیم بیماری مشاهده شد . این تیم ابتدا آن را در یک مدل موشی با تقلید از بیماری تصلب چندگانه یافت که شامل از دست دادن استخوان ران و بعد از آن در بافت مغز بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر است .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 13:59  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]