مشاوره روانشناسی

روانشناسی

بیش‌ترین امتیاز در هر چهار حیطه به طور نسبی نزدیک به هم بود . p < ۰.۰۵ معنی‌دار در نظر گرفته شد . نمرات زبان آموزان کوچک‌تر از سایر امتیازات , به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از سایر امتیازات بود ( 97 / 0 % ) , نمرات عملکرد فضای بصری به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از امتیازات دیگر آن‌ها بود . ( p < 0.05 ) .
شرکت کنندگان از پنج مطالعه وارد شدند و بیش از دو سال طول کشید تا از نمرات آزمون روان‌پزشکی عصبی در سراسر مطالعات برای شناسایی الگوهای معنادار استفاده شود . یافته‌ها : میانگین سنی افراد مورد مطالعه ۲۳ نفر بود .
محققان از داده‌های ژنتیکی با استفاده از ژنوم استفاده کردند تا مشخص شود آیا زیرگروه‌های از نظر بیولوژیکی متمایز هستند یا خیر.
محققان کشف کردند که چندشکلی‌های تک نوکلئوتیدی ( snp ) - - مکان‌های خاص در سراسر ژنوم - که در آن انجمن ژنتیکی برای یکی از گروه‌ها بسیار قوی بود . این روابط ژنتیکی قوی‌تر از قوی‌ترین اثرات مشاهده‌شده توسط یک کنسرسیوم بین‌المللی بزرگ‌تر و بسیار بزرگ‌تر است که در آن بیماری آلزایمر به عنوان یک حالت همگن منفرد درمان می‌شود .
چند سال پیش , ژنومیک بین‌المللی کنسرسیوم پروژه آلزایمر بزرگ‌ترین مطالعه مرتبط با ژنوم آلزایمر را منتشر کرد و در مورد snp های مربوط به بیماری آلزایمر یافت شد.
این مطالعه نشان داد که snp های اضافی با روابط قوی‌تر با یک زیر گروه وجود دارند.
این مطالعه همچنین یک رابطه قوی بین نوع خاصی از ژن آپولیپوپروتئین e و ریسک گروه حافظه پیدا کرد . آلل های e4 یک فاکتور خطر بسیار قوی برای ایجاد بیماری آلزایمر برای افراد دارای اجداد اروپایی است و همچنین به نظر می‌رسد که یک گروه شناختی از آلزایمر احتمالا ً توسعه پیدا می‌کند .
افراد در حال حاضر می‌توانند بفهمند که آیا آن‌ها دارای آلل های e4 با تست مستقیم به مصرف‌کننده هستند , اما محققان توجه دارند که بسیاری از افراد مبتلا به آلل های e4 هرگز بیماری آلزایمر را توسعه نمی‌دهند و بسیاری از آن‌ها هیچ فاکتور ریسک ژنتیکی شناخته‌شده ندارند .
درحالیکه رهبران جهان می‌خواهند درمان بیماری آلزایمر را درمان کنند , تاکنون هیچ‌کس نتوانسته است درمان موثری را توسعه دهد . اما این مطالعه نشان می‌دهد که تفکر بیماری آلزایمر به عنوان شش شرایط متمایز ممکن است راهی به جلو باشد .
مخرجی گفت : " این مطالعه پایان نیست , بلکه آغازی است . "
به گفته انجمن آلزایمر , در حال حاضر , بیش از ۷۰ میلیون نفر در ایالات‌متحده با این بیماری زندگی می‌کنند و انتظار می‌رود که این بیماری بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر باشد .
این تیم تحقیقاتی همچنین محققان را از وزارت بهداشت دانشگاه کنتاکی , اداره اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی , دانشکده عصب‌شناسی , ژنتیک انسانی و روان‌پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا , مرکز بیماری‌های آلزایمر در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا و موسسه تحقیقاتی بهداشت دانشگاه واشنگتن در سیاتل شامل شد .
زیست شناسان کاره‌ای داخلی تابوت ساز را نشان می‌دهند
منبع :
موسسه تحقیقاتی
خلاصه :
دانشمندان کشف کرده‌اند که این سیستم چگونه انرژی را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند و پروتئین‌ها را برای تخریب باز می‌کند . این یافته‌ها به ما کمک می‌کند درک کنیم که چطور می‌توانیم بیماری‌هایی مانند پارکینسون و آلزایمر را حفظ کنیم .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 14:00  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]