مشاوره روانشناسی

روانشناسی

برای جلوگیری از دخالت علامت فولیکول مو - - که قبل از قرار گرفتن در یک اسکنر قوی - mri , هر دو برای به دست آوردن یک تصویر mr و جلوگیری از هر ذرات مگنتیت درون مغز خود , یک اسکن خط پایه اولیه را انجام دادند . پس از چند دقیقه اسکن , تغییراتی را در میدان مغناطیسی نشان داد که اندازه و شکل ذرات مگنتیت و همچنین عوامل دیگر را نشان می‌دهد . هم ترازی تصاویر mri و mri امکان مکان‌یابی دقیق سیگنال‌های مغناطیسی را فراهم کرد .
نتایج حاکی از تجمع بیشتر مگنتیت در مغز قدیمی‌ترین داوطلبان , در ابتدا و اطراف هیپوکامپ - - ساختاری است که در آن خاطرات از مطالعات پس از مرگ کدگذاری می‌شوند . نرخی که در آن سیگنال مغناطیسی از بین رفت, که می‌تواند اندازه ذرات مگنتیت را منعکس کند , پس از چند روز و چند روز بعد اندازه‌گیری شد . مولفان متذکر می‌شوند که این ابزار جدید برای تعیین این که چه مقدار مگنتیت می‌تواند در تشخیص و درمان بیماری آلزایمر و سایر اختلالات به کار رود , ارزشمند خواهد بود .
یکی از اعضای هیات‌علمی دانشگاه هاروارد , یکی از اعضای هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی هاروارد , می‌گوید : " در حالی که این ابزار جدید در حال حاضر آماده است تا در مطالعات بیمارانی که بیماری‌های نورودژنراتیو وجود دارند , استفاده شود . "
کوهن , استادیار بخش رادیولوژی در دانشگاه hms و یک متخصص میهمان در دانشگاه mit , می‌گوید : " توانایی اندازه‌گیری دقیق افزایش ذرات مگنتیت و موقعیت آن‌ها در مغز افراد مبتلا به آلزایمر و سایر اختلالات می‌تواند نشانه‌های مهمی در پیشرفت بیماری و مراقبت بالینی فراهم کند . "
بصیرت در اعماق پنهان مغز : دانشمندان کاوش حداقل تهاجمی را توسعه می‌دهند
منبع :
موسسه تکنولوژی کریستال
خلاصه :
این می‌تواند گام مهمی در جهت درک بهتر وظایف بخش‌های نهفته مغز , مانند شکل‌گیری خاطرات , و همچنین اختلال در عملکرد , از جمله آلزایمر باشد . محققان موفق به استفاده از یک دستگاه آندوسکوپی فیبر سبک برای کسب بینش در مورد ساختارهای مغزی کاملا ً در دسترس شده‌اند.
این می‌تواند گام مهمی در جهت درک بهتر وظایف بخش‌های نهفته مغز , مانند شکل‌گیری خاطرات , و همچنین اختلال در عملکرد , از جمله آلزایمر باشد . محققان موسسه تکنولوژی فوتونیک لایبنیتز در ینا و دانشگاه ادینبرگ , در استفاده از یک دستگاه آندوسکوپی فیبر سبک برای کسب بینش در مورد ساختارهای مغز در دسترس , موفق شده‌اند . برای اولین بار , دانشمندان قادر به دستیابی به مشاهدات با قدرت تفکیک بالا از ساختارهای عصبی در نواحی عمیق مغز موش‌های زنده هستند - - با استفاده از دقیق‌ترین بررسی‌های آندوسکوپی که تاکنون گزارش شده‌است . این مطالعه در مجله " نور : علم و برنامه " منتشر شده‌است . "
با استفاده از فیبر نوری نازک , محققان می‌توانند به قسمت‌های عمیق مغز یک موش زنده نگاه کنند . روش‌هایی که اخیرا ً برای کنترل انتشار نور در محیط‌های پیچیده معرفی شده‌اند , امکان استفاده از فیبر حالتی را به عنوان ابزار تصویربرداری فراهم می‌سازند . براساس این رویکرد جدید , دانشمندان یک سیستم فشرده را برای تصویربرداری فلورسنس در نوک یک رشته طراحی کردند , یک جای پای کوچک‌تر و قدرت تفکیک بالا را در مقایسه با روش‌های متداول مبتنی بر دسته‌های فیبر یا لنزهای شاخص درجه‌بندی کردند .

منبع سایت علم روز

+ نوشته شده در  جمعه 21 دی 1397ساعت 14:06  توسط فهیمه  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]